Přednášky

Přednášky

Zikmund 100

Spolu to dáme!

S dronem přes půl světa

Zamluvte si Přednášku!

Pozvánka

Recenze

Dne 23. října jsme přivítali na naší škole mladé cestovatele Lukáše Sochu a Tomáše Vaňourka z nedalekých Plas, kteří u příležitosti 100. narozenin pana Miroslava Zikmunda uskutečnili výpravu po stopách cesty jeho a pana Jiřího Hanzelky z let 1959 – 1964 do Asie. Velice atraktivním a žákům 2. stupně blízkým způsobem přiblížili zajímavosti a zážitky z jejich putování i z cesty jejich předchůdců. Naši žáci byli velice nadšení. Poutavé vyprávění bylo doplněno řadou fotografií, videí i záběrů z dronu. Překvapující bylo i porovnání stejných míst v současnosti se záběry pánů Hanzelky a Zikmunda před 60 lety. Díky besedě získali žáci mnoho nových informací o velké části Asie a jejím dynamickém vývoji.

 Mgr. Petr Hubka, Masarykova ZŠ Horní Bříza

V pátek 27. 9. jsme do krásných prostor Plaského kulturního střediska pozvali mladé cestovatele Tomáše Vaňourka a Lukáše Sochu, kteří se rozhodli vydat po stopách českých legend Miroslava Zikmunda a Jiřího Hanzelky. Studenti gymnázia měli možnost se prostřednictvím zajímavého vyprávění dostat do různých oblastí Asie a poslechnout si příběhy o životě lidí v zemích vzdáleného východu. Přednáška měla velký úspěch, důkazem bylo mnoho dotazů a příjemná atmosféra v sále.

 Mgr. Markéta Lorenzová, Gymnázium a Střední odborná škola, Plasy

Když jsem v létě zhlédla dokument o veselí i útrapách dvou bláznivých cestovatelů s názvem Cesta jako žádná ze sta, rozhodla jsem přemluvit hlavní aktéry, aby se svou přednáškou přijeli i k nám, do Základní školy v ulici Míru v Rokycanech. 

První říjnovou středu jsme tak nadvakrát zcela naplnili aulu dětmi od 4.do 9.tříd. Lukáš Socha a Tomáš Vaňourek si obě skupiny okamžitě podmanili svým vyprávěním. Přednáška měla velký úspěch. Žáci nahromadili do svých telefonů nekonečné množství selfíček s oběma cestovateli. Některá děvčata dokonce přiběhla i pro autogram.

Kluci byli velmi bezprostřední, což ocenili nejvíce starší žáci, neboť to byla vítaná změna od jiných cestovatelských pořadů, na které chodíme. Atmosféra tak byla po celou dobu velmi uvolněná, děti žasly nad některými fotografiemi, smály se, hlásily se a pídily se po detailech míst, kde se kluci pohybovali. Děkujeme

 Mgr. Lucie Popovičová, ZŠ Rokycany

V úterý 12.11. se dočkali i studenti SOŠ. Vyprávění bylo tak zajímavé, že v některých částech bylo hrobové ticho, jindy úžas a mnohdy smích. Také v tento den měla přednáška velký úspěch. Hned cestou zpět do školy mi učitelé i žáci sdělovali, že by rádi shlédli film Zikmund 100. 

Tak se budeme těšit.

 Mgr. Markéta Lorenzová, Gymnázium a Střední odborná škola, Plasy

V rámci cyklu přednášek a besed s názvem „Svět kolem nás“ navštívili 8. listopadu Gymnázium Františka Křižíka cestovatelé Lukáš Socha a Tomáš Vaňourek. Na pozadí fotek z cesty po Asii ve stopách Hanzelky a Zikmunda vyprávěli nadšeným studentům naší školy o motivaci a průběhu projektu ZIKMUND100. Beseda byla doplněna výstavou srovnávacích starých fotek (Hanzelka a Zikmund) a nových ze stejných míst (Socha a Vaňourek).

Děkujeme a doporučujeme!

Jan Hosnedl, Gymnázium Františka Křižíka, Plzeň

V rámci projektu S Tatrou kolem světa za 40 týdnů jsme pro naše druháčky pozvaly cestovatele Tomáše Vaňourka a Lukáše Sochu, kteří uskutečnili neuvěřitelnou cestu po stopách slavných českých cestovatelů Zikmunda a Hanzelky pod názvem „Zikmund 100“. Jejich vyprávění o zážitcích bylo doplněno množstvím fotografií a videí. Během dvou hodin se děti dozvěděly spoustu zajímavostí, o kterých pak doma ještě několik dní se zaujetím povídaly, protože setkání nebylo jen naučné ale i zábavné.

 Romana Malá a Petra Mikulová, ZŠ Karla Čapka, Praha 10